Ekibimiz

SIFIR RİSK, faaliyet gösterdiği her alanda işinde deneyim sahibi uzman kişilerle çalışır. Belgelendirilmiş deneyim ve uzmanlık SIFIR RİSK işe alım sürecinin vazgeçilmez ön şartlarıdır. Faaliyet gösterilen alanda mevcut mevzuata ve güncel uygulamalara hakim, teknik bilgi ve becerisi üst düzey çalışanların hızlı gelişmelere ayak uydurabilmesi ve bu sayede müşterilerimize günün şartlarına uygun en nitelikli hizmeti sunabilmesi için yıl içinde çeşitli konularda eğitimlere de devam edilir. 

Merkezi İstanbul olmak üzere Ankara ve Ağrı/Doğubeyazıt’ta şubeleri bulunan SIFIR RİSK OSGB, 2017 yılı başı itibarıyla hizmetlerini toplam 97 personel ile vermektedir. Bu personelin görevleri bakımından şubelerimizdeki dağılımı şöyledir:

personel sayımız

 

SIFIR RİSK, toplamda 10 A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, 11 B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, 8 C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, 13 İşyeri Hekimi, 18 Hemşire, 15 Acil Tıp Teknisyeni, 4 Biyolog, 7 Ambulans Şoförü ve 11 İdari Personeliyle işyeriniz ve çalışanlarınızın sağlık ve güvenlik risklerini sıfıra indirebilmek için eksiksiz, kararlı, planlı ve samimi biçimde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

HİZMET SÜRESİ HESAPLAMA

İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve diğer sağlık personeli tarafından yürütülür. İşyerlerinizin bu personelin hangisinden ne kadar süre hizmet alması gerektiği yönetmeliklerle belirlenmiştir.

Devamını oku...

 

NACE KODLARI / TEHLİKE SINIFLARI

NACE Kodunuz, İSG Hizmetleri bakımından tâbi olacağınız kuralların ve bu kapsamda hizmet sürelerinizin belirlenmesi bakımından önemlidir. Kanun kapsamındaki tehlike sınıflarından hangisinde faaliyet gösterdiğinizin bilinmesi için NACE Kodunuzun bilinmesi gerekir.

Devamını oku...

 

İSG CEZALARI

İşyerlerinin İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yerine getirmek zorunda oldukları yasal sorumlulukların yerine getirilmemesi ciddi para cezalarına neden olur. Her yıl yeniden değerleme oranına göre yeniden belirlenen bu cezalarla karşı karşıya kalmamak için lütfen İSG yükümlülüklerinizi yerine getirin.

Devamını oku...