Hakkımızda

SIFIR RİSK GRUP’un çekirdeğini, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi sektöründe kurduğumuz ilk şirket olan SIFIR RİSK OSGB oluşturur. Sektöre yönelik mevcut deneyimlerimizi, çağdaş ve dinamik bir yönetim anlayışıyla harmanlayarak 2014 yılı başlarında kurduğumuz SIFIR RİSK OSGB kısa sürede sektörün öncü kuruluşlarından biri haline geldi. Başta İstanbul ve çevre iller olmak üzere zaman içinde Ankara ve Ağrı-Doğubeyazıt’ta kurduğumuz şubelerin de desteğiyle tüm Türkiye’ye hizmet verir hale gelen SIFIR RİSK OSGB, büyük projelerde Türkiye’nin sayılı firmalarına OSGB hizmeti vermiştir ve vermeye de devam etmektedir.

2014 yılında, Sıfır Risk OSGB’yle aynı dönemde bu alandaki çalışmalarımızı da destekleyecek biçimde SIFIR RİSK SAĞLIK’ı da kurarak hizmete soktuk. İşyerlerinin, çalışanları için ihtiyaç duyduğu ve mevzuat gereği yaptırmak zorunda olduğu periyodik sağlık kontrollerinin çalışma verimliliğini en az etkileyecek biçimde işyerlerinde yapılmasını sağlayan MOBİL SAĞLIK HİZMETLERİ bu yeni şirket bünyesinde organize edildi. Tasarımlarını, firmaların ihtiyacını tam olarak karşılayacak biçimde özel olarak yaptırdığımız MOBİL SAĞLIK ARAÇLARI ile verdiğimiz hizmet kapsamında, kurulduğumuz günden bu yana yüzlerce işyerinde binlerce işçinin sağlık kontrolü, tetkik ve tahlilleri ile çeşitli sağlık uygulamalarını iş kaybını en aza indirecek biçimde işyerlerinde yapmaktayız. 

Başta OSGB olmak üzere diğer tüm hizmetlerimizi Türkiye’nin tamamına aynı etkinlikte sunabilme hedefiyle 2015 yılında Ankara’da ilk şubemizi, 2016 yılında Ağrı-Doğubeyazıt'ta ikinci şubemizi hizmete açtık. Uzman ve deneyimli personelin istihdam edildiği bu şubeler aracılığıyla İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’ne artık daha etkin hizmet sunmaktayız. 

Daha kurulduğumuz ilk gün belirlediğimiz ve o günden bu güne tutkulu biçimde sadık kaldığımız tek şey ise TEMEL İLKELERİMİZ. SIFIR RİSK GRUP bünyesindeki her şirket ve her çalışan bu grubun temellerinde insana, işe ve müşterilerimize duyulan saygının olduğunu daha ilk günden benimser ve tüm çalışmalarını bu temel üzerine inşa eder. Bu saygının en belirgin göstergesi olarak da tüm hizmetlerinde kesintisizlik, hız, kalite ve işbirliğini her zaman ön planda tutar. 

İşyerlerinin verimliliği ve çalışanların mutluluğunu esas alan, huzur ve güvenle yürütülen, kalite ve işbirliğine dayalı yeni işleri paylaşabilmek dileğiyle...

  

SIFIR RİSK OSGB

 

HİZMET SÜRESİ HESAPLAMA

İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve diğer sağlık personeli tarafından yürütülür. İşyerlerinizin bu personelin hangisinden ne kadar süre hizmet alması gerektiği yönetmeliklerle belirlenmiştir.

Devamını oku...

 

NACE KODLARI / TEHLİKE SINIFLARI

NACE Kodunuz, İSG Hizmetleri bakımından tâbi olacağınız kuralların ve bu kapsamda hizmet sürelerinizin belirlenmesi bakımından önemlidir. Kanun kapsamındaki tehlike sınıflarından hangisinde faaliyet gösterdiğinizin bilinmesi için NACE Kodunuzun bilinmesi gerekir.

Devamını oku...

 

İSG CEZALARI

İşyerlerinin İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yerine getirmek zorunda oldukları yasal sorumlulukların yerine getirilmemesi ciddi para cezalarına neden olur. Her yıl yeniden değerleme oranına göre yeniden belirlenen bu cezalarla karşı karşıya kalmamak için lütfen İSG yükümlülüklerinizi yerine getirin.

Devamını oku...